مقالات آموزشی

ساختمان هوشمند چیست و چه مزیت‌هایی دارد؟


نوشته شده در 17/07/1400

IoT ساختمان هوشمند ساختمانی است با محیطی پویا و مقرون به صرفه که در آن کلیه سامانه‌ها، ساختار و سرویس‌ها مرتبط هستند. امروزه همه ما کم‌وبیش با اتوماسیون خانگی آشنایی داریم. اگرچه این فناوری نوظهور و در حال گسترش است اما می‌توانیم به راحتی نمونه‌هایی از خدمات و محصولاتی که بدون دخالت کاربر در محیط خانه اجرا می‌شود پیدا کنیم.

 

هتل‌ و مدیریت هوشمند


نوشته شده در 17/07/1400

IoT بخش هتل و گردشگری صنعتی بزرگ و پردردسر است. پیدا کردن راه‌حلی برای مدیریت صدها و هزاران اتاق مهمان در شرایطی که حفظ مدرنیته در هتل یکی از الزامات جلب رضایت مشتری در جهانی‌ست که مدام در حال تغییر و پیشرفت است، امری خطیر و دشوار به نظر می‌رسد. بیایید بپذیریم که تجهیز اتاق‌ها به صورت تک تک و جداگانه کاری آسان نیست.

 

مسجد هوشمند، گامی بزرگ در تحقق جامعه‌ای پایدار


نوشته شده در 11/07/1400

IoT نه تنها در کشورهای حاشیه خلیج فارس، بلکه در سایر نقاط گرمی که بیشترین انرژی مصرفی مربوط به سیستم تهویه و کولرها است، به کارگیری تکنولوژی هوشمند برای کاهش گازهای گلخانه‌ای الزامی است.در یک مسجد هوشمند سیستم تهویه توسط سنسورهای دمایی هوشمندی کنترل می‌شود که الگوی مصرف کاربر را شناسایی و از هدررفت انرژی جلوگیری می‌کنند.

 

حیاط هوشمند: فضایی برای استراحت و برگزاری مهمانی


نوشته شده در 11/07/1400

IoT عبارت کوتاه‌شده «اینترنت اشیاء» است و به امکانات تکنولوژی برای بهبود وضعیت زندگی ما اطلاق می‌شود. جهانی را تصور کنید که در آن همه چیز، از ووسایل خانه گرفته تا گجت‌های محل کارتان، مرتبط و متصل است.

 

back to top